Producenci
Środki czystości
Niewątpliwe wiele miejsca na półkach sklepowych zajmują środki czystości, odświeżacze powietrza i inne produkty, które mają  wprowadzić do  naszego  domu  czystość i świeżość. Ale czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, iż  kupując  te wszystkie niewinnie wyglądające butelki przynosimy do domu toksyczne chemikalia? Tak wiele wątpliwości wzbudzają konwencjonalne środki czystości, które zawierają  pochodne ropy naftowej, sztuczne  zapachy i inne syntetyczne substancje.  Działanie tych środków jest agresywne i podświadomie każdy o tym wie, zakładając rękawiczki do sprzątania czy zmywania.  Ale przecież rękawiczki nie rozwiązują problemu, gdyż wiele z tych substancji zostaje na ?umytych? powierzchniach pomimo użycia wody.
attitude
czytaj całość »
Targi Natura Food i beECO 2014

Zapraszamy w dn. 3-5 października 2014 na nasze stoisko targowe podczas Międzynarodowych Targów Natura Food 2014.

Targi Natura Food i beECO 2014

W najbliższy weekend (11-13 października) w hali EXPO ŁÓDŹ Sp. z o.o. przy Al. Politechniki 4 odbędą się Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD oraz beECO. To najważniejsza impreza w Polsce, dedykowana bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym.

Zapraszamy na nasze stoisko numer 202.

Zdrowy Przedszkolak Łódź

Dzisiaj w Przedszkolu Miejskim 152 w Łodzi odbyło się spotkanie w ramach Kampanii Zdrowy Przedszkolak, której jesteśmy oficjalnym Partnerem.

zdrowyprzedszkolak.org

 

czytaj całość »
Porady dietetyka

Wychodząc naprzeciw Państwa pytaniom dotyczącym zdrowego odżywiania w dziale aktualności będziemy publikować artykuły dotyczące m.in odżywiania i wybranych produktów.

Nasi klienci przy każdym zakupie powyżej 100 zł zyskują możliwość skorzystania z jednorazowej bezpłatnej konsultacji dietetycznej drogą mailową. Wystarczy do nas wysłać maila z pytaniem na adres info@greenfamily.pl.

Na pytania odpowiada Pani Magda Kubik - diet coach, dietetyk, technolog żywności oraz moderator Kampanii Zdrowy Przedszkolak (Łódź).  Pomoże Ci w uzyskaniu informacji związanych z żywieniem i zdrowiem, w dobraniu zamienników produktów, zbilansuje Twoje menu, a przede wszystkim przedstawi "sposoby na zdrowie" poprzez mądre, dobre żywienie.

 

Suszone owoce

Późną jesienią i zimą mamy coraz mniej świeżych owoców dlatego zachęcamy do spożywania suszonych owoców - figi, morele, śliwki dowiedz się jak wiele mogą Ci dać :)

czytaj całość »
Oleje

 

Tłuszcze stanowią bardzo ważną część diety człowieka. Nasz klimat w okresie jesieni i zimy sprawia, że rośnie w nas potrzeba spożywania olejów i tłuszczu i rzeczywiście dieta wykorzystująca ten składnik pożywienia jest zdecydowanie lepsza w naszej szerokości geograficznej. Niemniej jednak wiele problemów zdrowotnych wiąże się z nadmiernym spożyciem tłuszczy niskiej jakości. Jak więc wybrać ten najlepszy?

 

czytaj całość »
Suszone owoce - bogactwo witamin i minerałów

Witaminy i mikroskładniki diety biorą udział w licznych procesach zachodzących w naszych organizmach. Towarzyszą przemianom tłuszczów i węglowodanów, regulują metabolizm, biorą udział w tworzeniu hormonów i antyciał, wchodzących w skład układu odpornościowego, uczestniczą w odnowie uszkodzonych tkanek. Niestety nasz organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać stąd musimy zadbać o dostarczanie ich wraz z pożywieniem. Oczywistym źródłem są warzywa, owoce, orzechy oraz pełne ziarna. Zimą gdy dostęp do różnorodności świeżych owoców i warzyw jest ograniczony warto sięgać po ich suszone odpowiedniki.

czytaj całość »
Co kryją w sobie jaja eko?

Bez jajek oraz przygotowanych z nich pisanek i kraszanek trudno wyobrazić sobie wielkanocny stół. Ekologiczne jajka ?zerówki? polecamy nie tylko od święta, ale także do codziennych posiłków. Na ich wspaniały smak i właściwości odżywcze wpływa bliski naturze sposób odżywiania i chowu oraz cenne składniki pod skorupką.

czytaj całość »
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl